en

Olga Volfová 

painter

Olga Volfová is a Czech painter. Her work is very rich in its scope and diversity of artistic themes. It is interesting for its non-traditional imaginary and poetic images, in which it also connects the art world with the music world.In his works, he often comments on the ideas and questions of the essence of life and the context of the inner essence of man and woman. Her works can be found in galleries and private collections in Poland, the Netherlands, Switzerland, Australia, Venezuela, the USA, the Czech Republic and Slovakia.NEWS

(in Czech language)


Tři poetické obrazy Olgy Volfové byly v těchto dnech instalovány v interiéru rodinného domu ve Švýcarsku

Obrazy Královna Zlatého míče, Duch Země a Chrám stromů byly vytvořeny na objednávku švýcarské rodiny. Olga Volfová se inspirovala přímo osobnostmi rodiny i architekturou domu a vytvořila tři olejomalby, které v těchto dnech osobně majitelům v interiéru rodinného domu instalovala.

Královna Zlatého míče

Duch Země

Chrám stromů

Tři obrazy Olgy Volfové si našly cestu do středních Čech k nové majitelce

Tři obrazy Olgy Volfové (Blízké světlo, Vzpomínky na Carnac II a Erotika I) si v na přelomu let 2020/2021 zakoupila obdivovatelka malířčina díla ze středních Čech.

Tři obrazy Olgy Volfové si našly cestu do středních Čech k nové majitelce

Tři obrazy Olgy Volfové (Blízké světlo, Vzpomínky na Carnac II a Erotika I) si v na přelomu let 2020/2021 zakoupila obdivovatelka malířčina díla ze středních Čech.

Blízké světlo

Vzpomínky na Carnac II

Erotika I

NEXT NEWS

(in Czech language)Olga Volfová vystoupila s Koncertem tónů a barev na festivalu v americkém Minneapolis

15.06.2019 15:29 V květnu 2019 Olga Volfová již podruhé navštívila USA. Během třítýdenní cesty navštívila státy Kalifornii, Nevadu, Utah, Colorado, kde shlédla řadu krásných a inspirativních míst. Vyvrcholením cesty bylo koncertní vystoupení na festivalu improvizované hudby v Minneapolis ve státě Minnesota. Společně s klavíristou a skladatelem Jiřím Pazourem zde představila americkému publiku jejich společný projekt nazvaný Koncert tónů a barev. Vystoupení se setkalo s velkou odezvou. Olga si kromě zaslouženého úspěchu na faestivalu přivezla domů také řadu nezapomenutelných vzpomínek a inspirací.Olga Volfová navštívila státy Tamilnádu a Kérala v jižní Indii

15.01.2019 15:11 Na přelomu let 2018 a 2019 Olga Volfová navštívila jižní Indii. Během tří týdnů cestovala po indických státech Tamilnádu a Kérala. Během této doby se seznamovala s duchovním životem místních obyvatel, navštívila řadu hinduistických chrámů. Tato cesta pro ni byla velkou životní i uměleckou inspirací.Obraz Básník Olgy Volfové má od prosince nového majitele

05.12.2018 09:43 V listopadu 2018 dokončila Olga Volfová druhou verzi obrazu Básník, olej na plátně, 65x50cm. Symbol básníka zobrazuje poetického ducha umělce a jeho životní filozofii. Obraz s touto tématikou byl vytvořen již dříve ve formátu 100x80 cm. Tato menší verze byla vytvořena na přání zákazníka přímo do interiéru jeho domu.10. listopadu 2018 se konala v soukromé galerii ve švýcarském Zofingenu vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové

13.11.2018 19:37 10. listopadu 2018 se konala v soukromé galerii ve švýcarském Zofingenu vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové. Vernisáže se zúčastnilo více než 70 milovníků umění, kteří se seznámili její nejnovější tvorbou. Návštěvníci shlédli řadu obrazů z cest (Austrálie, USA, Francie, Anglie) a nejnovější díla z cyklu Poemila. Autorku odměnili v závěru vernisáže vřelým potleskem.Šest obrazů Olgy Volfové nyní nově zdobí domy soukromých sběratelů umění

13.09.2018 13:33 Dva sběratelé umění z jižních Čech v těchto dnech s velkým zájmem shlédli v ateliéru malířky Olgy Volfové její nejnovější tvorbu. Mimo jiné je zaujala figurální tvorba ovlivněná hudbou a dále také obrazy inspirované cestováním po světě. Sběratelé zakoupili do své sbírky šest obrazů. Jejich domy nyní zdobí oleje na plátně s figurální malbou Violína III, Duch jazzu II, V rytmu jazzu, dále obrazy z Anglie Čluny ve Whitby a Scarborough a také obraz New York - vzpomínka na tanec klavírů, který malířka vytvořila v loňském roce v USA, kde byla inspirována natáčením hudebního CD dvou klavírních improvizátorů Jiřího Pazoura a Ann Park Rose.


Dva zcela nové figurální obrazy od malířky Olgy Volfové

30.03.2018 16:16 Malířka Olga Volfová doplnila svá úspěšná díla s figurální tématikou o dva zcela nové obrazy. První nese poetický název "Básník" a jedná se o olejomalbu kombinovanou s metalickým akrylem o rozměru 100 x 80 cm. Druhým dílem je obraz s názvem "V rytmu jazzu". Jde opět o olejomalbu v kombinaci s metalickým akrylem o rozměru 65 x 50 cm. Obě díla jsou k vidění v domácí galerii umělecké agentury ART & MANAGEMENT nedaleko Prahy, kde si je můžete také zakoupit.Malířka Olga Volfová představila své nové obrazy s americkou tématikou18.03.2018 09:23 Malířka Olga Volfová připravila pro své fanoušky a sběratele dva zcela nové obrazy, které vznikly jako inspirace na její loňskou cestu do USA a Kanady. Těmito obrazy rozšířila řadu svých obrazů, které věnovala především své návštěvě New Yorku. Obě plátna mají shodný rozměr 100x80cm a jistě se brzy stanou opět vítanou ozdobou jak tradičních, tak i moderních interiérů.


Výstava Olgy Volfové - Rytmus světa, která probíhá ve slovenské Ilavě, byla prodloužena o další týden

13.03.2018 19:42 Výstava obrazů malířky Olgy Volfové - "Rytmus světa", která aktuálně probíhá v Domě kultury města Ilava na Slovensku, byla pro velký zájem prodloužena až do 28. března 2018.


Obrazu "Benátská noc" to u nového majitele moc sluší!

07.03.2018 13:00 Největším uznáním pro každého výtvarníka je bezesporu radost majitele z jeho nového uměleckého díla. Když si navíc zakoupený obraz vystaví na čestném místě svého domova, je to nejvyšší možný vrchol uznání. Obrazu malířky Olgy Volfové - "Benátská noc", olej na plátně, 100x80cm to ale v domě u nového majitele opravdu sluší, co říkáte?
V Galerii DK Ilava na Slovensku byla zahájena výstava obrazů Olgy Volfové - Rytmus světa

19.02.2018 18:52 V galerii Domu kultury města Ilava na Slovensku byla zahájena výstava obrazů malířky Olgy Volfové s podtitulem "Rytmus světa". Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pátek 16. února 2018 od 16:00 hod. a kromě řady pozvaných výtvarníků a milovníků výtvarného umění se jí zúčastnil rovněž primátor města Ilava Ing. Štefan Daško. Program vernisáže zahájila ředitelka DK Ilava Mgr. Alena Teicherová. Kurátorkou výstavy je umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT Dr. Světlana Patáková Boučková, která v úvodu představila malířku Olgu Volfovou a její výtvarné dílo. V další části programu vystoupil s hudební improvizací významný český klavírní improvizátor, skladatel a pedagog Mgr. Jiří Pazour, který se v připraveném hudebním programu - melodramatu - postaral o klavírní doprovod při procítěné autorské recitaci veršů Světlany Patákové Boučkové, které vznikly jako inspirace na obrazy Olgy Volfové. Výstavu obrazů Olgy Volfové "Rytmus světa" můžete navštívit až do 21. března 2018.


Zvu Vás na slavnostní vernisáž výstavy obrazů Olga Volfová - Rytmus světa - v DK Ilava na Slovensku

29.01.2018 14:26 Dům kultury města Ilava na Slovensku, malířka Olga Volfová a umělecká agentura ART & MANAGEMENT, Vás srdečně zvou na prodejní výstavu obrazů nazvanou Olga Volfová - "Rytmus světa", kterou můžete navštívit od 16. února až do 21. března 2018. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pátek 16. února 2018 v 16:00 hod.


Hned dva obrazy Olgy Volfové z cyklu Amerika mají svého šťastného majitele

29.01.2018 14:18 Hned dva z obrazů malířky Olgy Volfové z cyklu Amerika - jeden s názvem - "Na Times Square II" a druhý "Červánky na Manhattanu", mají svého šťastného nového majitele, kterému nyní zdobí jeho krásný nový byt v Praze. Oba obrazy jsou vytvořeny technikou metalického akrylu s olejem na plátně, ve formátu 100 x 80 cm. Na Times Square II Červánky nad Manhattanem


Tři zcela nové obrazy od malířky Olgy Volfové

29.11.2017 11:18 Olga Volfová připravila pro své věrné fanoušky a sběratele obrazů v předvánočním čase tři zcela nová díla. Dva z jejích obrazů navazují na její velmi úspěšný americký cyklus z New Yorku - jedná se o obrazy "Červánky nad Manhattanem" a "Zapomenutý maják". Obě díla jsou vytvořena opět moderní technikou oleje a metalického akrylu a mají tradiční rozměry 100 x 80 cm. Malířka vždy důsledně dbá, aby byly malbou upraveny i boční hrany jejích pláten, a proto je možné je zavěsit do interiéru i nezarámované. Třetím obrazem je zajímavý figurální motiv inspirovaný karnevalem v Benátkách s reji lidí v maskách s názvem "Benátská noc". V tomto případě se jedná o olejomalbu.


Obraz z New Yorku - Na Times Square již zdobí interiér domu nového majitele

19.10.2017 10:02 Obraz "Na Times Square", olej na plátně, velikost 100x80cm, má již svého nového majitele. Pro každého umělce je vždy povznášející a radostné, když jeho umělecké dílo zaujme. Přesně to se přihodilo na srpnové domácí vernisáži obrazů, na které sběratelé obrazů a obdivovatelé umění malířky Olgy Volfové spatřili nové obrazy inspirované její cestou do USA a Kanady. Obrazy z tohoto cyklu jsou plné energie, věrně zachycují atmosféru místa a jsou namalovány s využitím nové malířské techniky s využitím metalického akrylu. Dílo bylo krátkou dobu vystaveno také v Hotelu Bellevue Tlapák v Poděbradech, ale následně si našlo své definitivní místo u dvou významných podnikatelů - manželů, kde se stalo další krásnou ozdobou interiéru jejich moderního domu.


Květinová Poemila Olgy Volfové na výstavě květin v Čimelicích

30.08.2017 17:01 V obci Čimelice, která leží na trase Praha - Písek byla 24. srpna 2017 zahájena velkolepá výstava květin a zahradních doplňků "Čimelice 2017". Její součástí je také speciální prodejní výstava obrazů malířky Olgy Volfové nazvaná "Květinová Poemila Olgy Volfové", která se nachází v pavilonu č. 12. Výstava obrazů nabízí úžasné propojení tří různých uměleckých žánrů - výtvarného umění reprezentovaného krásnými obrazy Olgy Volfové, literárního umění reprezentovaného nádhernými básněmi Světlany Patákové Boučkové a úžasných květinových aranží, které navrhla a zrealizovala floristka Lenka Kovaříková z Rožmitálu pod Třemšínem. O slavnostní zahájení výstavy Čimelice 2017 se postarali ing. Hana Chvalová a ing. Chval. Slavnostní vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové zahájila kurátorka výstavy, autorka básní a umělecká ředitelka Dr. Světlana Patáková Boučková, která představila malířku Olgu Volfovou a recitovala vlastní básně. V doprovodném hudebním programu vystoupila se šansony a jazzovou hudbou slečna Viktoria Dugranpere za doprovodu akordeonisty Františka Tomáška. Výstavu můžete navštívit do neděle 27. srpna 2017.
Malířka Olga Volfová aktuálně vystavuje své nejnovější obrazy v nově zrekonstruovaném Hotelu Bellevue Tlapák v Poděbradech

18.08.2017 18:44 Malířka Olga Volfová aktuálně vystavuje svá nejnovější díla v nedávno zrekonstruovaném Hotelu Bellevue Tlapák v Poděbradech, který patří mezi hotely akciové společnosti Lázně Poděbrady. Hotel je určen zejména pro náročnější klientelu, samoplátce a zahraniční návštěníky.

Mezi instalovanými obrazy této prodejní výstavy Olgy Volfové najdeme např. cyklus z USA - Na Times Square, Vzpomínka na tanec klavírů a Triptych Steinway se třemi obrazy Tanec, Duše a Hlava, působivý obraz s tématikou Austrálie - Poušť Pinnacles, jedno z posledních děl s námětem z Malty - velký obraz - Vůně Manikaty a vzpomínka na francouzskou Provence - obrazy Ranní provensálské domy a Rougon v Provence.

Návštěvníci hotelu budou moci díla Olgy Volfové v Hotelu Bellevue Tlapák v Poděbradech obdivovat a případně si je zakoupit až do 31. října 2017.Pozvánka na expozici obrazů malířky Olgy Volfové na mezinárodní výstavě květin Čimelice 2017

07.08.2017 16:53

Vážení a milí přátelé,

milovníci květin a krásného umění,

dovoluji si Vás pozvat na proslulou mezinárodní výstavu květin ČIMELICE 2017, která se uskuteční 24. - 27.8.2017 v areálu Zámecké zahrady Čimelice. Ve skleníku ve speciálním květinovém aranžmá originálních kompozic zde můžete shlédnout umělecké propojení výtvarného designu živých květinových dekorací s expozici nejnovějších obrazů malířky Olgy Volfové a s verši Světlany Patákové Boučkové, nazvanou "KVĚTINOVÁ POEMILA MALÍŘKY OLGY VOLFOVÉ".07.08.2017 16:53

Novinky z ateliéru Olgy Volfové

10.07.2017 11:08 Olga Volfová vytvořila v těchto dnech dvě nová a pozoruhodná díla, která jsou hlubokou vzpomínkou malířky na krásy ostrova Malta, a dále vzpomínkou na její dřívější pobyt v daleké Austrálii. Obě díla myšlenkově navazují na již dříve vzniklé obrazy, které nyní zkrášlují interiéry jejích četných obdivovatelů. Prvním z nich je obraz nazvaný "Vůně Manikaty".

Jedná se o olej na plátně o rozměru 150 x 100 cm, který zachycuje kouzlo nádherných zahrad na Maltě.

Druhý obraz znázorňuje australskou poušť Pinnacles a je v pořadí již čtvrtým obrazem vytvořeným na toto téma. Jedná se také o olej na plátně o rozměru 100 x 80 cm.Mimořádný umělecký úspěch malířky Olgy Volfové ve Švýcarsku

14.06.2017 13:28 Mimořádný umělecký úspěch zaznamenala malířka Olga Volfová v těchto dnech ve Švýcarsku. Pro známou soukromou kliniku vytvořila na objednávku významného švýcarského gynekologa ucelený cyklus osmi obrazů, které se vzájemně myšlenkově prolínají a tématicky na sebe navazují. Ve svém díle se Olga Volfová vyjadřuje také k myšlenkám a otázkám života, k jeho duchovní i materiální podstatě, životnímu vývoji člověka, zdůrazňuje význam mateřství, ženské síly, sebeúcty, krásy a lásky. Olgu Volfovou při její tvorbě velmi inspirovala i její osobní zkušenost s mateřstvím. Nově nainstalované obrazy tak budou dozajista zpříjemňovat prostředí a svou pozitivní energií příznivě působit na pacientky a návštěvníky kliniky.


Obraz Violína má nového majitele

29.05.2017 13:51 Obraz "Violína" z dílny Olgy Volfové bude nyní moci zkrášlovat byt dvou starších majitelů z Prahy 6. Toto dílo jsme mohli společně s další figurální tvorbou malířky, obdivovat již na několika posledních výstavách a vždy bylo středem pozornosti milovníků umění. Jedná se o menší obraz - olej na plátně, 40 x 30 cm.


Další z obrazů Olgy Volfové zdobí krásnou prvorepublikovou vilu v Jižních Čechách

28.04.2017 20:57 Další z obrazů malířky Olgy Volfové se stal aktuálně vkusnou ozdobou krásné prvorepublikové vily, která se nachází v blízkosti Vltavy v Jižních Čechách. Je jím dílo "Zelený strom", tempera na papíře, 70 x 50 cm.


Koncert tónů a barev Olgy Volfové a Jiřího Pazoura proběhl ve švýcarském Zofingenu

05.04.2017 08:39 Nadšené publikum ocenilo umění mistra klavírní improvizace Jiřího Pazoura a malířky Olgy Volfové u příležitosti jejich společného Koncertu tónů a barev, který se uskutečnil 31. března 2017 ve městě Zofingen ve Švýcarsku. Dlouhotrvající bouřlivý potlesk vyústil až ve standing ovation, po kterém následoval další hudební přídavek.


Mistr klavírní improvizace Jiří Pazour a malířka Olga Volfová vystoupí s úspěšným Koncertem tónů a barev ve švýcarském Zofingenu

25.03.2017 19:28 Malířka Olga Volfová a mistr klavírní improvizace Jiří Pazour a vystoupí společně dne 31. března 2017 s úspěšným "Koncertem tónů a barev" ve švýcarském městě Zofingenu.


Nové video z vernisáže výstavy obrazů v Galerii M v Pelhřimově

15.03.2017 16:00 Podívejte se na video z vernisáže výstavy obrazů malířky Olgy Volfové v Galerii M v Pelhřimově dne 1. března 2017. Se skladbou Allemande od J.S.Bacha zde vystoupila mladá a talentovaná kytaristka, žákyně ZUŠ v Pelhřimově - slečna Aneta Marešová.

V Galerii M v Pelhřimově se uskutečnila vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové - Cesta mou fantazií

02.03.2017 14:20 V renesančních prostorách Galerie M v Pelhřimově se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy obrazů malířky Olgy Volfové nazvané "Cesta mou fantazií". Zahájení výstavy se zúčastnili pozvaní hosté a milovníci výtvarného umění z Pelhřimova a okolí. Program vernisáže otevřela kurátorka výstavy Dr. Světlana Patáková Boučková, která představila malířku Olgu Volfovou a přítomným hostům zarecitovala básně od Williama Shakespeara a Michaila Jurjeviče Lermontova. V hudební části programu vystoupila talentovaná žákyně ZUŠ v Pelhřimově kytaristka Aneta Marešová, která zahrála skladby od Lea Browera, Isaaca Albénize a J.S.Bacha.


Seznamte se s novými obrazy Olgy Volfové inspirovanými uměleckou cestou do USA

26.02.2017 19:08 Olga Volfová přichází v předvečer své březnové výstavy v Galerii M v Pelhřimově s kolekcí zcela nových obrazů inspirovaných její nedávnou uměleckou cestou do USA:


Zvu Vás na slavnostní vernisáž výstavy obrazů "Olga Volfová - Cesta mou fantazií" v Galerii M v Pelhřimově

20.02.2017 21:32 Srdečně Vás zvu na slavnostní vernisáž prodejní výstavy obrazů Olga Volfová - "Cesta mou fantazií", která se uskuteční dne 1. března 2017 od 17:00 hod. v renesanční budově Galerie M, Masarykovo nám. 17 v Pelhřimově. V programu vernisáže vystoupí talentovaní žáci ZUŠ v Pelhřimově. Výstava potrvá až do 31. března 2017.


Vznik nového obrazu při společné hudební improvizaci Jiřího Pazoura a Ann Park-Rose pro dva klavíry

16.02.2017 16:48 Připravili jsme pro Vás další video z mé umělecké cesty do USA, kdy jsem vytvářela nový obraz při společné hudební improvizaci Jiřího Pazoura a Ann Park-Rose pro dva klavíry.


Nejnovější video Olgy Volfové z tvůrčího pobytu v USA a Kanadě v lednu 2017

12.02.2017 20:08 Podívejte se na nejnovější video malířky Olgy Volfové, které zachycuje její tvůrčí pobyt v USA a Kanadě v lednu 2017:


Olga Volfová navštívila Spojené státy americké a Kanadu

22.01.2017 19:10 Malířka Olga Volfová navštívila v lednu 2017 Spojené státy americké a Kanadu. Tento tvůrčí pobyt ji velmi inspiroval a přinesl nové podněty pro její další uměleckou tvorbu. Na univerzitě ve městě Fredonia ve státě New York se osobně účastnila společného natáčení hudebních klavírních improvizací českého skladatele a mistra klavírní improvizace Jiřího Pazoura a americké klavíristky Ann Park Rose. Při poslechu spontánně vznikajících klavírních improvizací vytvářela Olga Volfová skici, které budou podkladem pro její nově připravovaný cyklus obrazů s hudební tématikou. Přímo na místě vytvořila cyklus tří obrazů s názvem "America - Steinway". Malířka také namalovala několik obrazů pro pianistku Ann Park Rose, jejího manžela Davida a mistra zvuku Paula Colemana, který spolupracoval mj. s americkým skladatelem Stevem Reichem. S rodinou Roseových se Olga velmi spřátelila a v jejich nádherném domě prožila týden plný inspirace, přátelství a setkání s milými lidmi nejen z uměleckého prostředí. Společně také navštívili Niagarské vodopády v Kanadě. Dalších několik dní prožila Olga Volfová v New Yorku, který ji architektonicky i svým rytmem života zcela okouzlil. Prožitky z tvůrčího pobytu v USA se zcela jistě odrazí v její další umělecké tvorbě.Krásné přání a osobní vyznání americké textařky a improvizátorky Tanyi Bezreh, která navštívila v listopadu 2016 malířku Olgu Volfovou a obdržela od ní jako dar svůj portét

01.01.2017 19:47 I feel more aware of how I change from person to person. How different people usher into being different aspects of myself. How something can be born, or activated, starting with something someone else sees. How some people make it easy to show deep layers of myself, and how nice that feels.This is a painting a new friend, Olga Volfová, made of me this year. She painted me while I made up songs about her. I like that it captures a seriousness and fierceness I don't always show. For my New Years wish, I wish you beautiful interactions that help you birth the most loved version of yourself. Thanks for being in my life.


Podívejte se na to, jak vznikal nový obraz Olgy Volfové - Tribute

22.12.2016 10:25 Nový obraz Tribute byl malířkou Olgou Volfovou vytvořen jako inspirace na hudbu uznávaného amerického jazzmana a kontrabasisty Davida Friesena. Podívejte se na video:


Novinky z ateliéru malířky Olgy Volfové

19.12.2016 17:01 Olga Volfová přichází na sklonku roku se zcela novými díly, které vznikly jako inspirace na její nedávné umělecké cesty po světě. Tribute - cyklus Poemila, olej na plátně, 100 x 80 cm Začátek bez konce - cyklus Poemila, olej na plátně, 100 x 80 cm Scarborough, olej na plátně, 65x50 cm V zátoce Robina Hooda II, olej na plátně, 65 x 50 cm


Další dvojice obrazů Olgy Volfové bude zdobit interiér nově rekonstruovaného bytu v Praze

16.12.2016 20:59 Dvojice obrazů Olgy Volfové z cyklu Poemila bude v krátké době zdobit interiér právě rekonstruovaného bytu v Praze. Obrazy Ranní poezie - olej na plátně, 100 x 70cm a Probuzení lastur - olej na plátně, 90 x 60 cm mají novou majitelku !
V listopadu jsem se opět vydala na Maltu hledat uměleckou inspiraci

04.12.2016 13:28 V listopadu jsem se vypravila znovu na Maltu nacházet novou uměleckou inspiraci. Díla, která jsem na tomto ostrově vytvářela již v roce 2010 se setkala s velmi příznivým přijetím, a proto jsem se rozhodla s těmito tématy pokračovat a dále je rozpracovat. Na místě tak např. vznikl nový pastel na papíře s portrétem nazvaný "Malťanka" - 42x30cm.


V listopadu navštívila můj ateliér americká textařka a hudební improvizátorka Tanya Bezreh z Bostonu

04.12.2016 12:34 V listopadu 2016 navštívila můj jihočeský ateliér americká textařka a hudební improvizátorka Tanya Bezreh z Bostonu. Její návštěva byla pro mne velmi zajímavá a umělecky inspirativní. Při tvorbě jejího portrétu vytvářela Tanya spontánně improvizované písně s vlastními texty. Došlo tak ke krásnému vzájemnému uměleckému propojení mezi mou kresbou a jejím hudebně - textařským vyjádřením. Kromě jejího portrétu jsem při této příležitosti vytvořila také olejomalbu nazvanou Básník, která zachycuje podstatu Tanyiny osobnosti. Tento obraz v současné době zdobí interiér Tanyina bytu v americkém Bostonu.Nejnovější obrazy Olgy Volfové, které můžete shlédnout na výstavě v MK Litovel

06.11.2016 11:29 Malířka Olga Volfová představila na výstavě obrazů v Městském klubu v Litovli milovníkům výtvarného umění také i svá nejnovější díla - další pokračování zdařilého cyklu australských motivů - Tančící rejnoci II a Ve skrytu jadérka II, a rovněž i obraz z malířčiny oblíbené figurální tvorby - Zjevení múz II, který si na slavnostní vernisáži na místě zakoupil místní významný podnikatel - majitel a ředitel firmy Vápenka Vitoul - Ing. Ladislav Vitoul.


Slavnostní vernisáží v Městském klubu Litovel byla zahájena výstava obrazů Olgy Volfové - Návraty

03.11.2016 21:12 Slavnostní vernisáží dne 2. listopadu 2016 byla za přítomnosti ředitelky Městského klubu Litovel paní Hany Vogelové, pozvaných hostů a milovníků výtvarného umění, zahájena výstava obrazů malířky Olgy Volfové - "Návraty". Mezi významnými hosty nechyběl ani tentokrát pan Ing. Ladislav Vitoul, majitel a ředitel podniku Vápenka Vitoul - obdivovatel a sběratel obrazů Olgy Volfové, který si na místě zakoupil její zcela nový obraz "Zjevení múz II". Malířka se po téměř deseti letech vrací zpět do Litovle, aby se zde setkala se svými přáteli a fanoušky a představila svoji nejnovější uměleckou tvorbu. V Litovli malířka žila, tvořila a měla zde svůj umělecký ateliér. Na výstavě najdeme jak její figurální a portrétní tvorbu, tak i obrazy ze studijních cest. Návštěvníci výstavy se tak mohou seznámit s téměř čtyřiceti obrazy této uznávané malířky, jejíž díla se nacházejí v soukromých sbírkách v USA, ve Venezuele, Austrálii, Nizozemsku, Francii a dalších zemích. Hudební program slavnostní vernisáže zajistila Základní umělecká škola Litovel - klavírní doprovod p.uč. František Jeník a žáci Amálie Nedomová - housle, Daniel Buchta - housle, Martina Kostelníková - klavír a Wilibald Vodička - housle. Kurátorkou výstavy a moderátorkou vernisáže byla Dr. Světlana Patáková Boučková - umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT. Výstavu obrazů malířky Olgy Volfové "Návraty" je možno navštívit do 30. listopadu 2016.


Obrazy Olgy Volfové zkrášlují nový dům významné české podnikatelky

25.10.2016 18:23 Každý výtvarník je vždy nadmíru spokojen, když je jeho umění veřejností i kritikou ceněno a díla jsou vystavována v galeriích. Ještě větší radost však má, když si zájemci o umění jeho díla kupují a zdobí jejich soukromé příbytky nebo kanceláře. Malířka Olga Volfová může být spokojena nad míru, protože jejích osm obrazů nyní zkrášluje interiér moderního, nově dostavěného domu významné české

podnikatelky.

Ve skrytu jadérka, olej na plátně, 100x80cm

Tančící rejnoci, olej na plátně, 100x80cm

Ranní provensálské domy, olej na plátně, 100x80cm

V zátoce Robina Hooda, olej na plátně, 65x50cm

Poemila - Ranní něha, olej na plátně, 90x60cm

Poemila - Jako v nebi, olej na plátně, 100x70cm

Gotika - tempera na papíře, 70x50cm

Erotika IV - pastel na papíře, 30x20cmSlavnostní vernisáž v Městském klubu Litovel

11.10.2016 18:39 Ráda bych Vás co nejsrdečněji pozvala na další výstavu mých obrazů, tentokrát do Městského klubu v Litovli, která bude zahájena slavnostní vernisáží dne 2. listopadu od 17:00 hod., a potrvá až do 30. listopadu 2016. Po létech se vracím zpět do Litovle, kde jsem měla svůj ateliér a kde jsem prožila řadu krásných tvůrčích let. Moc se na Vás těším !


Malířka Olga Volfová ráda vzpomíná na píseckou školu

04.10.2016 16:08 Přečtěte si článek z týdeníku Písecké postřehy č.36 / 2016 - "Malířka Olga Volfová ráda vzpomíná na píseckou školu":


Článek o Olze Volfové na stránkách rozhlasové stanice Vltava

01.10.2016 19:56 Na webových stránkách rozhlasové stanice Vltava si můžete aktuálně přečíst článek o malířce Olze Volfové:

https://vltava.rozhlas.cz/olga-volfova-nekdy-muze-byt-pro-malirku-muzou-i-krasny-muz-5018244

Záznam rozhovoru Olgy Volfové z pořadu Telefonotéka na ČRo3 Vltava dne 13.9.2016

15.09.2016 19:33 Pro všechny zájemce o rozhovor malířky Olgy Volfové s moderátorkou Markétou Vejvodovou z pořadu Telefonotéka na ČRo3 Vltava, kteří neměli možnost poslechnout si jej v úterý 13. září 2016, přinášíme nyní jeho záznam:

https://prehravac.rozhlas.cz/audio/3703791

Poslechněte si živý rozhovor Olgy Volfové v pořadu Telefonotéka na stanici ČR3 Vltava v úterý 13.9.2016

09.09.2016 20:03 Poslechněte si živý rozhovor Olgy Volfové v pořadu Telefonotéka na stanici ČR3 Vltava, který se uskuteční v úterý 13. září 2016 od 9:50 hod. Hostem pořadu na Českém rozhlasu Vltava bude tentokrát malířka Olga Volfová, která aktuálně vystavuje své obrazy v Prácheňském muzeu v Písku.


Nalaďte si již dnes stanici Regionální televize a podívejte se na reportáž z Prácheňského muzea v Písku

06.09.2016 15:36 Již dnes můžete od 17:20 hod. shlédnout pořad Jihočeské minuty na TV stanici Regionální televize a podívat se na reportáž z vernisáže výstavy obrazů malířky Olgy Volfové v Prácheňském muzeu v Písku, která proběhla 1. září 2016. Záznam z celé reportáže najdete zde:


Dalším z prodaných děl Olgy Volfové se stal obraz Čertova nevěsta

04.09.2016 15:40 Mezi další prodané obrazy se tento týden zařadil obraz Čertova nevěsta - plátno o rozměru 70 x 50 cm, které nyní zdobí pražský byt jednoho z obdivovatelů malířky Olgy Volfové. Ještě v tomto týdnu si nový majitel nechal toto dílo zarámovat:


Za přítomnosti mnoha pozvaných hostů proběhla v Prácheňském muzeu v Písku slavnostní vernisáž výstavy obrazů malířky Olgy Volfové

01.09.2016 22:21 Na slavnostní vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové s názvem "Obrazy z cest" se do historické budovy Prácheňského muzea v Písku přišlo podívat mnoho pozvaných hostů i řada milovníků výtvarného umění. Reportáž z této významné události včetně rozhovorů s umělkyní a kurátorkou výstavy natáčel štáb Regionální televize. V poeticky laděném programu zaměřeném na cesty, představila Dr. Světlana Patáková Boučková návštěvníkům přítomnou malířku Olgu Volfovou, její dosavadní tvorbu i dosažené mezinárodní úspěchy. Zazněly rovněž verše starých anglických básníků, to vše za doprovodu staré anglické, skotské a keltské hudby, což ještě umocňovalo skvělou náladu všech přítomných návštěvníků vernisáže.Pozvánka na výstavu obrazů Olgy Volfové do Prácheňského muzea v Písku

10.08.2016 10:16 Srdečně Vás všechny zvu na výstavu Olga Volfová "Obrazy z cest", která se uskuteční od 2. září do 2. října 2016 v prostorách chodby knihovny Prácheňského muzea v Písku. Výstava bude zaměřena na tvorbu z mých uměleckých cest po Austrálii, Francii, Portugalsku, Nizozemsku, Maltě, Anglii a Skotsku. Slavnostní vernisáž výstavy proběhne 1. září 2016 od 17:00 hod. Návštěvníci výstavy budou moci spatřit také má zcela nová, doposud nevystavovaná díla. Kurátorkou výstavy je Dr. Světlana Patáková Boučková - umělecká ředitelka agentury ART & MANAGMENT.


Nové obrazy z Anglie

04.08.2016 20:20 Olga Volfová připravuje pro své fanoušky a pro blížící se výstavu v Prácheňském muzeu v Písku novou kolekci obrazů z cest, tentokrát z Anglie a Skotska, které nedávno navštívila. Její dvě nejnovější díla si můžete prohlédnout již nyní: Čluny ve Whitby, olej na plátně, 65 x 50 cm V zátoce Robina Hooda - olej na plátně, 65 x 50 cm


Olga Volfová absolvovala uměleckou cestu po Anglii a Skotsku

29.07.2016 10:44 Malířka Olga Volfová absolvovala v červenci 2016 další uměleckou cestu - tentokrát po Anglii a Skotsku, kde sbírala náměty pro svou další tvorbu. Postupně navštívila celou řadu míst, které ji umělecky inspirovaly - Cambridge, York, Yorkshire Dales, Manchester, Thirsk, Whitby, Scarborough, Castlerrig, Glasgow, Loch Ness, Edinburgh, Burnsall aj. Na svých cestách si Olga Volfová pořizovala mnoho náčrtů, pastelů a pracovních skic, které se postupně stanou podkladem pro vznik jejích nových olejomaleb. Její nová díla budou moci návštěvníck spatřit na aktuálně připravovaných výstavách v Písku, v Litovli, Pelhřimově a na dalších místech.Slavnostní předání obrazu malířky Olgy Volfové manželům Haně a Karlovi Heřmánkovým v Divadle Bez zábradlí

22.06.2016 23:22 V Divadle Bez zábradlí proběhlo ve středu 22. června 2016 slavnostní předání obrazu "Pierrot" manželům Haně a Karlovi Heřmánkovým v jejich Divadle Bez zábradlí. Obraz "Pierrot", olej na plátně o rozměru 100 x 80 cm, který pro ně vytvořila malířka Olga Volfová, se tímto stal majetkem manželů Heřmánkových.Jsem velice potěšena, že další má díla zdobí krásný dům svých nových majitelů v Praze

05.06.2016 13:43 Jsem velmi potěšena, že další z mých obrazů nyní zdobí krásný dům svých nových majitelů. Mezi nově prodané obrazy se nyní zařadily - Maltské lodě I, Maltské lodě II, Ulička v Dingli, Útesy Ponta da Piedade II, Zjevení múz II a Slunečnice. Na zakázku budu nyní tvořit také další z mých oblíbených motivů z daleké Austrálie.Další z kolekce obrazů Olgy Volfové přinášejí radost novým majitelům

13.05.2016 07:27 Další z kolekce obrazů malířky Olgy Volfové zdobí interiéry nových majitelů - konkrétně se jedná o obrazy "Setkání s múzou", "Pierrot", "Pozdní ticho", Škrpále" a "Zátiší s houslemi". První z nich - Setkání s múzou si zakoupil přímo na slavnostní vernisáži výstavy ve výstavní síni Stará Pošta v Novém Jičíně - ředitel společnosti Vápenka Vitoul s.r.o. pan Ing. Ladislav Vitoul, který patří k dlouhodobým obdivovatelům malířky, a který vlastní více jejích obrazů. Zbývající díla si zakoupilo soukromé zdravotnické zařízení v centru Prahy.Slavnostní vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové - Snový svět harmonie se uskutečnila ve výstavní síni Stará Pošta v Novém Jičíně

05.05.2016 19:54 Slavnostní vernisáž výstavy obrazů malířky Olgy Volfové s podtitulem "Snový svět harmonie", proběhla 4. května 2016 ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Nový Jičín a agenturou ART & MANAGEMENT za přítomnosti pozvaných hostů a mnoha návštěvníků a milovníků výtvarného umění ve výstavní síni Stará Pošta v Novém Jičíně. Bylo potěšitelné, že se vernisáže zúčastnil také dlouholetý obdivovatel a sběratel obrazů malířky Olgy Volfové - ředitel společnosti Vápenka Vitoul s.r.o. pan Ing. Ladislav Vitoul, který ve svém proslovu vyzdvihl vysokou kvalitu umění této malířky, a na místě si zakoupil jedno z jejích vystavovaných děl - Setkání s múzou. Program vernisáže zahájila kurátorka výstavy a umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT - Světlana Patáková Boučková, která představila početnému publiku přítomnou malířku Olgu Volfovou a její dosavadní uměleckou tvorbu. Zdůraznila rovněž, že velkou inspirací pro Olgu Volfovou byla vždy hudba. V příjemně laděném, hudebně zaměřeném programu, který následoval, zazpívala Světlana Patáková Boučková za rytmického doprovodu Olgy Volfové několik francouzských písní, ale také např. i skladbu Ave Maria od Franze Schuberta, a postupně tak představila návštěvníkům vernisáže velmi originálním a zajímavým způsobem, aktuálně vystavované obrazy a jejich cykly. Reportáž ze slavnostní vernisáže a rozhovor s malířkou Olgou Volfovou a kurátorkou výstavy Světlanou Patákovou Boučkovou natáčela místní TV stanice POLAR. Výstava potrvá do 27. května 2016.Zvu Vás na výstavu obrazů do Výstavní síně Stará Pošta v Novém Jičíně

02.05.2016 19:54 Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozvala na svoji právě zahajovanou prodejní výstavu obrazů s názvem "Olga Volfová - Snový svět harmonie", kterou pořádám ve spolupráci s uměleckou agenturou ART & MANAGEMENT a Městským kulturním střediskem Nový Jičín. Slavnostní vernisáž výstavy s doprovodným hudebním programem a občerstvením se uskuteční 4. května 2016 od 17:00 hod. ve známé výstavní síni Stará pošta v Novém Jičíně. Kurátorkou výstavy je Dr. Světlana Patáková Boučková. Výstava potrvá do 27. května 2016. Všechny Vás tímto srdečně zvu !


Seznamte se s nejnovějšími obrazy malířky Olgy Volfové

19.03.2016 19:30 Na právě probíhající výstavě obrazů ve foyer Divadla Bez zábradlí v Praze můžete nyní spatřit a také zakoupit pětici nejnovějších obrazů malířky Olgy Volfové, které vznikly v letošním roce, a které svým pojetím představují zcela novou etapu tvorby této zajímavé české umělkyně. Výstavu obrazů malířky Olgy Volfové, která se koná ve foyer Divadla Bez zábradlí si můžete prohlédnout a obrazy zakoupit denně až do 29. dubna 2016 - vždy jednu hodinu před divadelním představením, o přestávce nebo po jeho skončení.

Na velmi úspěšný cyklus obrazů Poemila navazuje Olga Volfová dvěma novými obrazy s názvem Setkání s láskou a Chrám pro budoucí život. Setkání s láskou je olejomalba o rozměru 90 x 75 cm a Chrám pro budoucí život je olejomalba s rozměrem 100 x 80 cm.

Své figurální obrazy doplnila Olga Volfová dále o tři velmi zdařilá díla Pierot, Zjevení múz II a Violína I. Pierot je olej na plátně o rozměru 100 x 80 cm, Zjevení múz olej na plátně o rozměru 100 x 80 cm a Violína I olejomalba o rozměru 40 x 30 cm.


Olga Volfová představila na vernisáži výstavy obrazů v Divadle Bez zábradlí také svá nejnovější díla

18.03.2016 21:03 Na slavnostní vernisáži výstavy obrazů "Olga Volfová - průřez dosavadní tvorbou", která se konala v Divadle Bez zábradlí 17. března 2016 představila malířka Olga Volfová také svá nejnovější umělecká díla - olejomalby Pierot, Setkání s láskou, Chrám pro budoucí život, Zjevení múz II a Violína I. Programem vernisáže provázela kurátorka výstavy a umělecká ředitelka

agentury ART & MANAGEMENT Dr. Světlana Patáková Boučková, která představila přítomným hostům, mezi kterými nechyběli např. ředitelka Divadla Bez zábradlí Hana Heřmánková, významný český kolážista, malíř a spisovatel Ivo Medek Kopaninský, malířka Radu Tesaro, režisér Karel Weinlich a další, českou malířku Olgu Volfovou, její dosavadní dílo i dosažené mezinárodní úspěchy, neboť obrazy Olgy Volfové zdobí galerie i soukromé sbírky ve Venezuele, v USA, Austrálii, Nizozemsku, Francii, Polsku, Slovensku a dalších zemích. V doprovodném hudebním programu vernisáže postupně vystoupili se svými skladbami světově proslulý americký jazzman, kontrabasista a skladatel David Friesen, uznávaný klavírní improvizátor a skladatel Jiří Pazour a mladý, nadějný violista, skladatel a dirigent Jiří Kabát, kterého na klavír doprovázel Daniel Jun. Všechny účinkující pak publikum odměnilo zaslouženým bouřlivým potleskem. Americkému kontrabasistovi Davidu Friesenovi věnovala malířka Olga Volfová obraz nazvaný "Duch jazzu" a violistovi Jiřímu Kabátovi obraz, který nazvala "Violína".

Výstava obrazů potrvá do 29. dubna 2016 a je přístupná denně vždy hodinu před divadelním představením.
Pozvánka na výstavu obrazů v Divadle Bez zábradlí v Praze

17.03.2016 10:00 Srdečně Vás všechny zvu na výstavu mých obrazů "OLGA VOLFOVA - průřez dosavadní tvorbou", která se koná ve foyeru Divadla Bez zábradlí v Praze, a která bude zahájena dne 17. března slavnostní vernisáží s doprovodným hudebním programem. Na této výstavě, která potrvá až do 29. dubna 2016 se budete moci seznámit i s mými nejnovějšími díly. Kurátorkou výstavy je Dr.Světlana Patáková Boučková, umělecká ředitelka ART & MANAGEMENT.Na slavnostní vernisáži výstavy obrazů Olgy Volfové v Divadle Bez zábradlí zahrají americký jazzový kontrabasista David Friesen a violista Jiří Kabát

01.03.2016 18:14 V doprovodném hudebním programu vernisáže obrazů malířky Olgy Volfové, která proběhne v Divadle Bez Zábradlí dne 17. března 2016, zahrají pozvaným hostům světově uznávaný americký jazzman a kontrabasista David Friesen, který si v ČR již dříve zahrál s jazzmanem a flétnistou Jiřím Stivínem a talentovaný mladý český violista Jiří Kabát, jenž mj. získal hudební vzdělání na studiích v prestižní Royal Conservatoire of Scotland v Glasgow ve Skotsku a hojně umělecky vystupuje s houslistou Ivanem Ženatým. Vernisáží a hudebním programem provede přítomné scénáristka a moderátorka hudebních pořadů s průvodním slovem Dr. Světlana Patáková Boučková, která představí dílo i samotnou malířku Olgu Volfovou, jež bude vernisáži osobně přítomna.

O Davidu Friesenovi se říká, že k umění hry na kontrabas přispěl stejně jako Pythagoras k pravidlu o trojúhelnících (Patrick Hinely/Jazz Times). V roce 2006 se umístil v žebříčku jazzových basistů jako jeden z 20 nejvlivnějších basistů v historii jazzu. Podle nedávného průzkumu patří mezi 100 největších jazzových basistů všech dob. V roce 1997 byl nominován jako nejlepší jazzový basista v American Jazz Awards Ceremony v Los Angeles. Friesen byl uveden do Oregonské hudební síně slávy při prvním obřadu v roce 2007 a do Síně slávy oregonské jazzové společnosti v roce 2012. Basista David Friesen je fenomén, hudebník, jehož muzikantství, tón, čas a imaginace jsou nezařaditelné.

David Friesen nahrál přes 75 CDéček jako kapelník a objevil se jako doprovodný nebo přední umělec na více než 100 nahrávkách spolu se slavnými legendami, včetně jazzmanů jako Stan Getz, Dexter Gordon, Joe Henderson, Sam Rivers, Michael Brecker, Bud Shank, Dizzy Gillespie, Woody Shaw, Freddy Hubbard, Art Farmer, Clark Terry, Joe Venuti, Mal Waldron, Jaki Byard, Kenny Drew Sr., Chick Corea, Milt Jackson, Slim Gaillard, John Scofield, Philly Joe Jones, Elvin Jones, Paul Motian, Jack Dejohnette, Airto Moreira a mnozí jiní.

Vystupuje jako sólista (Friesen je jedním ze dvou nebo tří basistů ve světě, kteří jsou schopni udržet posluchače sedět nehnutě během sólového koncertu) i se svými vlastními skupinami ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Norsku, Finsku, Německu, Belgii, Švýcarsku, Holandsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii Rakousku, Maďarsku, Slovinsku, Turecku, Polsku, Japonsku, Austrálii, Argentině, Chile, Číně, Rusku, Litvě a na Ukrajině. David Friesen je známý také v České republice. V roce 2015 vystoupil společně s českým legendárním flétnistou a saxofonistou Jiřím Stivínem a německým kontrabasistou Ali Haurandem v pražském Jazz Docku, a ve svém dalším vystoupením pak s jiným věhlasným basistou - Glenem Moorem.

www.davidfriesen.net

Violista Jiří Kabát je absolventem Pražské konzervatoře a prestižní Royal Conservatoire of Scotland (RCS) v Glasgow, kde získal zde titul Master´s of Music (M.Mus.). V roce 2012 absolvoval dále studia kompozice a dirigování. Píše komorní, orchestrální a symfonickou hudbu. Od září 2013 působí jako profesor hry na violu a odborných předmětů na Konzervatoři Pardubice.

Je členem kvarteta Vlach Quartet Prague a komorního souboru Barocco sempre giovane. V roce 2011 získal na Mezinárodní skladatelské soutěži Antonína Dvořáka 1. cenu a rovněž i mimořádně udělovanou cenu absolutního vítěze druhého ročníku. Jeho díla zazněla např. na Festivalu International Echternach, v komorním cyklu FOK a České Filharmonie, Östergötlands Musikdagar, Festivalu du Lubéron, Festivalu de Quatuors à Cordes en Pays de Fayence aj.

Jiří Kabát získal také cenu OSA za rok 2013 pro nejúspěšnějšího skladatele vážné hudby. Jiří Kabát pracuje také jako aranžér pro významné švýcarské nakladatelství EMR (Editio Marc Reift). Profesionálně se věnuje rovněž dirigování orchestru.

www.jirikabat.cz
Ve výstavních prostorách Divadla Bez zábradlí v Praze se uskuteční prodejní výstava obrazů malířky Olgy Volfové

03.02.2016 14:45 Další výstava obrazů české malířky Olgy Volfové se uskuteční tentokrát ve výstavních prostorách Divadla Bez zábradlí v Praze. Po dohodě s ředitelkou divadla paní Hanou Heřmánkovou, bude výstava zahájena již 16. března a potrvá až do 30. dubna 2016. Je potěšitelné, že se Divadlo bez zábradlí již řadu roků stává přední výstavní galerií pro mnoho významných českých výtvarných umělců.

Malířka Olga Volfová zde představí návštěvníkům výstavy průřez svou dosavadní uměleckou tvorbou - krajinomalbami, abstraktními díly i figurální malbou. Návštěvníci výstavy i divadelního představení si budou moci vybrané dílo na místě zakoupit. Přesný termín slavnostní vernisáže s doprovodným hudebním programem, na které se osobně představí i Olga Volfová, bude oznámen v nejbližší době. Srdečně Vás všechny zveme!

Malířka Olga Volfová se zúčastnila premiéry divadelního představení ART v Divadle bez zábradlí

28.01.2016 20:13 Na laskavé pozvání ředitelky Divadla bez zábradlí - paní Hany Heřmánkové se malířka Olga Volfová zúčastnila společně s dirigentem Petrem Chromčákem a se zástupci jejich umělecké agentury ART & MANAGEMENT - uměleckou ředitelkou Dr.Světlanou Patákovou Boučkovou a ředitelem agentury Ing.J.Patákem, slavnostní premiéry divadelního představení Yasminy Rezy - ART, ve které účinkovali známí herci Karel Heřmánek, Josef Carda a Zdeněk Žák.

Je příznačné, že zápletka jedné z nejslavnějších francouzských komedií současnosti rozebírá vztah tří přátel, který se ocitá na tenkém ledě v okamžiku, kdy si jeden z nich pořídí velmi drahý, moderní obraz....

Po představení se měla malířka možnost osobně setkat s jedním z hlavních představitelů této divadelní inscenace - panem Karlem Heřmánkem.Tři obrazy z cyklu "Vzpomínky na Carnac" mají nového majitele

15.01.2016 21:54 Další z obrazů malířky Olgy Volfové - konkrétně trojice obrazů z cyklu "Vzpomínky na Carnac" nyní zdobí interiér moderního rodinného domu svého nového majitele. Jedná se o díla, která vyzařují silnou duchovní energii. Vznikla ve Francii a nesou název Carnac I, Carnac III a Carnac V. Pastely na papíře o rozměru 30 x 20 cm jsou zapaspartované, zasklené, opatřené vkusným rámem.


Olga Volfová věnovala obraz majiteli firmy Vápenka Vitoul - ing. Ladislavu Vitoulovi k oslavě jeho 70. narozenin

15.12.2015 19:17 Krásný a hodnotný dárek - obraz s věnováním nazvaný "Zjevení múz" obdržel od malířky Olgy Volfové - Ing.Ladislav Vitoul - majitel a ředitel firmy Vápenka Vitoul před zahájením koncertu "Slavných filmových melodií" v podání mistra klavírní improvizace Jiřího Pazoura, který se konal v unikátním prostředí Mladečských jeskyní blízko města Litovel ku příležitosti oslavy jeho 70. narozenin. Umělecké dílo Olgy Volfové mu slavnostně předala těsně před zahájením koncertu umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT a moderátorka koncertu Dr. Světlana Patáková Boučková.


Nové obrazy od Olgy Volfové

15.12.2015 18:44 Olga Volfová doplnila svoji aktuální nabídku obrazů o svá další díla: Rozkvetlý sad, olej na papíře, 42 x 29,5 cm Kamenný dům, olej na papíře, 42 x 29,5 cm Zimní cesta, kombinovaná technika, 32 x 25 cm Pozdní ticho, tempera na papíře, 70 x 50 cm Staré boty, tempera na papíře, 40 x 28 cm Babiččino tajemství II, tempera na papíře, 40 x 28,5 cm

Sběratel si zakoupil další z obrazů Olgy Volfové

22.11.2015 12:57 Další z obrazů Olgy Volfové skončil v soukromé sbírce znalce výtvarného umění původem z Francie. Dílem, které ho zaujalo je obraz Vysočina I, který malířka vytvořila při svých cestách po naší vlasti v roce 2008. Jedná se o olej na papíře, 40x30cm, zasklený s rámem.


Rozhlasový režisér Karel Weinlich převzal dva obrazy z cyklu Vzpomínky na Gauguina od malířky Olgy Volfové

05.09.2015 18:40 Šťastný a zářivý úsměv režiséra Karla Weinlicha a jeho choti, který přebíral dne 1. září 2015 od umělecké agentury ART & MANAGEMENT v zastoupení Dr. Světlany Patákové Boučkové a Ing. Jaroslava Patáka dvojici obrazů od malířky Olgy Volfové z cyklu "Vzpomínky na Gauguina" - dvě Tahiťanky nazvané "Divoké Tahiti" (sedící akt) a "Panenské Tahiti" (ležící akt) v krásném prostředí restaurace Café Imperial v Praze, která patří známému restauratérovi Zdeňku Pohlreichovi a kde si všichni pochutnali na skvělé krmi. Oba mistři svého oboru zároveň převzali dvě úspěšná CD s hudbou Jiřího Pazoura nazvané "Dým v tvých očích" a "České, moravské a slovenské lidové písně v klavírních proměnách", na nichž tento vynikající pianista, hudební skladatel a mistr klavírní improvizace vytvořil, interpretoval a nahrál svou hudbu, přičemž přebal k CD (booklet) České, moravské a slovenské lidové písně s motivem jejího obrazu nazvaného Červený strom, jenž byl vystavován na zámku v Telči, vytvořila malířka Olga Volfová.Olga Volfová rozšířila svoji nabídku o další obrazy

24.08.2015 17:25 Malířka Olga Volfová aktuálně rozšířila nabídku o další své obrazy. Do svého povedeného cyklu Poemila nově zařadila obraz "Poemila X - Povznesení", což je pastel na papíře s formátem 70 x 50 cm. Kolekci obrazů věnovaných České a moravské krajině dále doplnila o obraz "Zelený strom", tempera na papíře, 70 x 50 cm a o obraz s názvem "Na samotě", tempera na papíře, 70 x 50 cm. 03.08.2015 17:20 Je potěšitelné, že koncem července letošního roku si našly další tří obrazy z dílny malířky Olgy Volfové cestu ke svému novému majiteli. Mezi nově prodané obrazy se zařadil působivý obraz z kolekce Poemila, a to konkrétně "Poemila IV - Sluneční město" - olej na plátně, 100 x 70 cm v rámu, obraz z kolekce Austrálie - "Vzpomínky na Austrálii" - akryl na plátně, 75 x 60 cm v rámu a také obraz z kolekce Česká krajina - "Cesta" - olej na papíře, 57 x 42 cm, zaskleno s rámem.


Další obrazy Olgy Volfové si našly svého nového sběratele

03.08.2015 17:20 Je potěšitelné, že koncem července letošního roku si našly další tří obrazy z dílny malířky Olgy Volfové cestu ke svému novému majiteli. Mezi nově prodané obrazy se zařadil působivý obraz z kolekce Poemila, a to konkrétně "Poemila IV - Sluneční město" - olej na plátně, 100 x 70 cm v rámu, obraz z kolekce Austrálie - "Vzpomínky na Austrálii" - akryl na plátně, 75 x 60 cm v rámu a také obraz z kolekce Česká krajina - "Cesta" - olej na papíře, 57 x 42 cm, zaskleno s rámem.


Podívejte se jak vznikala nejnovější olejomalba Olgy Volfové - Rougon v Provence II

20.07.2015 10:42 Na tomto filmu je zachycen vznik nejnovější olejomalby malířky Olgy Volfové, která vznikla na základě kreseb pořízených v Provence v roce 2012. Hudební improvizaci k videu připravil a nahrál skladatel a mistr klavírní improvizace Jiří Pazour.


Nové video - vznik obrazu malířky Olgy Volfové - Rougon v Provence I

19.07.2015 17:57 Podívejte se na film zachycující vznik nového obrazu malířky Olgy Volfové Rougon v Provence I. Hudbu k působivému filmu zkomponoval skladatel a mistr klavírní improvizace Jiří Pazour.Malířka Olga Volfová připravuje novou kolekci olejomaleb z Provence

16.07.2015 10:14 V tomto letním čase vytváří malířka Olga Volfová zcela novou kolekci olejomaleb, které jsou inspirovány jejími kresbami přivezenými z cest po francouzské Provence. V první umělecké fázi tvorby vznikají tři výtvarná díla - Provensálské domy, Rougon v Provence I a Rougon v Provence II. Autorka těmito svými obrazy vzpomíná na poeticky barevně laděnou půvabnou architekturu letním sluncem prosvětlených provensálských městeček. Tato pozitivně laděná, zdařilá díla si jistě brzy najdou své nové majitele. Fotografie zachycující vznik těchto obrazů si můžete prohlédnout v sekci FOTOGALERIE.


Nový obraz Olgy Volfové - Bílá plachetnice

27.06.2015 17:50 Malířka Olga Volfová přichází aktuálně s dalším ze svých obrazů, který navazuje na její zdařilou kolekci obrazů označenou jako Přístavy. Nový obraz nese jméno "Bílá plachetnice". Jedná se o olej na papíře, rozměr 57 x 42 cm, zasklený s rámem.Obrazy Olgy Volfové nacházejí stále častěji cestu ke svým novým majitelům

23.06.2015 15:28 O dílo malířky Olgy Volfové je mezi milovníky umění a sběrateli obrazů stále rostoucí zájem. Jen v posledním měsíci si našlo své nové majitele pět obrazů od této známé české malířky. Mezi prodané obrazy se tak zařadil další z její kolekce Přístavů, a to "Přístav IV", což je olej na plátně o rozměru 60 x 40 cm s rámem, dále dva obrazy z kolekce Česká krajina - "Červený strom" - olej na papíře, 70 x 50 cm s rámem a "Stromy" - olej na papíře, 57 x 42 cm s rámem. Současně byly prodány také dva obrazy z holandské kolekce, a to "Fríská krajina" - akryl na plátně, 45 x 35 cm a "Přístav Holandsku", akryl na plátně, 50 x 25 cm, oba s rámem. Je potěšitelné, že i v dnešní uspěchané době se najdou lidé, kteří si nelitují svého času pro svůj výběr a zkrášlení svého bytu nebo domu, a dají přednost kvalitním originálům obrazů od českých umělců před masovým "rádoby uměním" pořízeným v supermarketu.


Nový obraz Olgy Volfové - Vzpomínka na Austrálii

07.05.2015 13:35 Představujeme Vám zcela nový obraz vytvořený malířkou Olgou Volfovou "Vzpomínka na Austrálii", který vznikl jako inspirace na její uměleckou cestu po tomto dalekém kontinentu a novým CD připravovaným ve spolupráci se skladatelem Jiřím Pazourem na hudební motivy původních australských obyvatel - Aboriginců. Na tomto CD Olga Volfová také zazpívá a zahraje na původní australské hudební nástroje.

Samotný obraz je plný zářivých barev a čiší z něho výrazná pozitivní energie. Jedná se o akryl na plátně, rozměr 75 x 60 cm.Reportáž Regionální TV z vernisáže výstavy obrazů Olga Volfová - Letem domovem i světem

10.03.2015 21:02 Podívejte se na mé nejnovější video s reportáží Regionální TV, která byla natočena v den slavnostní vernisáže výstavy obrazů "Olga Volfová - Letem domovem i světem" v Galerii Petry Němečkové v Brně dne 4. března 2015. V reportáži, která je současně pozvánkou na výstavu, o svém díle hovoří umělkyně Olga Volfová a ke všem zájemcům o výtvarné umění promlouvá také kurátorka a průvodkyně výstavou Dr. Světlana Patáková Boučková.


V Galerii Petry Němečkové v Brně proběhla slavnostní vernisáž prodejní výstavy obrazů Olga Volfová - Letem domovem i světem

06.03.2015 12:04 V Galerii Petry Němečkové v Brně proběhla slavnostní vernisáž prodejní výstavy obrazů "Olga Volfová - Letem domovem i světem". Přítomní hosté měli možnost shlédnout velmi zajímavý doprovodný program, který poutavě moderovala kurátorka a průvodkyně výstavy Dr. Světlana Patáková Boučková, která na něm představila osobně malířku Olgu Volfovou a její vystavované dílo. V průběhu večera byly promítány filmy z uměleckých cest Olgy Volfové po Francii, Portugalsku a Austrálii s působivým klavírním doprovodem skladatele a klavírního improvizátora Jiřího Pazoura. Olga Volfová se s hosty podělila o své osobní dojmy a prožitky z dalekých cest, které zásadním způsobem ovlivnily její tvorbu a vznik obrazů, které tvoří hlavní součást její aktuální expozice. Reportáž z vernisáže a rozhovory s umělkyní a kurátorkou výstavy natáčela Regionální televize.

Zájemci mohou výstavu v Galerii Petry Němečkové navštívit denně až do 30. dubna 2014 a současně si zde také mohou zakoupit vystavená díla.Pořad Živě z Palladia - rozhovor s malířkou Olgou Volfovou a kurátorkou výstavy Dr.Světlanou Patákovou Boučkovou na TV RELAX Pohoda

03.03.2015 01:17 Podívejte se na zajímavý rozhovor šéfredaktora TV RELAX Pohoda - Šimona Jelínka s malířkou Olgou Volfovou a Dr.Světlanou Patákovou - kurátorkou výstavy obrazů "Olga Volfová - Letem domovem i světem", kterou můžete navštívit v Galerii Petry Němečkové v Brně od 1. března do 30. dubna 2015. 01.03.2015 20:42 Podívejte se na pořad "Rozhovor s ..." s malířkou Olgou Volfovou na Regionální TV v souvislosti s pozvánkou na výstavu jejích obrazů v Galerii Petry Němečkové v Brně:


Pořad "Rozhovor s ..." - záznam rozhovoru s malířkou Olgou Volfovou na Regionální TV

01.03.2015 20:42 Podívejte se na pořad "Rozhovor s ..." s malířkou Olgou Volfovou na Regionální TV v souvislosti s pozvánkou na výstavu jejích obrazů v Galerii Petry Němečkové v Brně:


V Galerii Petry Němečkové v Brně proběhla instalace výstavy obrazů - Olga Volfová - Letem domovem i světem

26.02.2015 11:42 V překrásných prostorách Galerie Petry Němečkové v Helfertově ulici v Brně proběhla instalace prodejní výstavy obrazů malířky Olgy Volfové - Letem domovem i světem, která bude zahájena 1. března a potrvá až do 30. dubna 2015. Slavnostní vernisáž výstavy se zajímavým doprovodným programem a pohoštěním se uskuteční ve středu 4. března 2014 od 18:30 hod. za účasti kamer Regionální televize, které zachytí její atmosféru a připraví z této akce reportáž včetně rozhovorů s jejími aktéry. Svou účast přislíbíli také H.E. Héctor Castillo Angulo, kulturní atašé Velvyslanectví Venezuelské republiky a další významní hosté. Kurátorkou a průvodkyní výstavy je Dr. Světlana Patáková Boučková. Pro vernisáž je připraven kulturní program, spojený s promítáním krátkých filmů z uměleckých cest Olgy Volfové po Austrálii, Francii a Portugalsku a o vzniku obrazu Čertova nevěsta. K dokumentu z Austrálie vytvořila a nazpívala Olga Volfová doprovodnou hudbu ve stylu původních obyvatel Austrálie - Aboriginců spolu s klavíristou, mistrem klavírní improvizace a hudebním skladatelem Jiřím Pazourem, který vytvořil a nahrál klavírní hudební improvizace i ke všem dokumentům o Olze Volfové. Na vernisáži malířka přímo před zraky přítomných hostů vytvoří zcela nový obraz, který si budou moci zájemci na místě ihned po jeho dokončení zakoupit. 24.02.2015 12:53 21.02.2015 23:24 Klavírní doprovod k mému videu zkomponoval skladatel a klavírista Jiří Pazour. 01.02.2015 12:23 Srdečně Vás zvu na prodejní výstavu mých obrazů, která bude zahájena 1. března 2015 v příjemném a kultivovaném prostředí Umělecké kavárny a Galerie Petry Němečkové na adrese Helfertova 1, Brno. Výstava potrvá až do 30. dubna 2015. Oficiální název výstavy: "Olga Volfová - Letem domovem i světem". Na této výstavě Vám představím souhrnnou kolekci obrazů, které vznikaly na mých domácích a zahraničních cestách. Návštěvníci výstavy se tak budou moci seznámit s malbami, které jsem vytvořila v Čechách, na Moravě, ve Francii, v Nizozemsku, na Maltě a v Portugalsku. Obrazy, které jsem vytvořila v daleké Austrálii se nacházejí v soukromých sbírkách. Zájemci o umění si budou moci mé obrazy na místě zakoupit.

Podívejte se na mé video zachycující moji uměleckou cestu po Západní Austrálii

24.02.2015 12:53 21.02.2015
24.02.2015 12:53

Podívejte se na video, které zachycuje mé umělecké cesty do Francouzské Provence a Portugalska

21.02.2015 23:24 Klavírní doprovod k mému videu zkomponoval skladatel a klavírista Jiří Pazour.

V Galerii Petry Němečkové v Brně proběhne v březnu až dubnu 2015 prodejní výstava mých obrazů "Olga Volfová - Letem domovem i světem"

01.02.2015 12:23 Srdečně Vás zvu na prodejní výstavu mých obrazů, která bude zahájena 1. března 2015 v příjemném a kultivovaném prostředí Umělecké kavárny a Galerie Petry Němečkové na adrese Helfertova 1, Brno. Výstava potrvá až do 30. dubna 2015. Oficiální název výstavy: "Olga Volfová - Letem domovem i světem". Na této výstavě Vám představím souhrnnou kolekci obrazů, které vznikaly na mých domácích a zahraničních cestách. Návštěvníci výstavy se tak budou moci seznámit s malbami, které jsem vytvořila v Čechách, na Moravě, ve Francii, v Nizozemsku, na Maltě a v Portugalsku. Obrazy, které jsem vytvořila v daleké Austrálii se nacházejí v soukromých sbírkách. Zájemci o umění si budou moci mé obrazy na místě zakoupit.

Slavnostní vernisáž výstavy obrazů Olgy Volfové proběhne ve středu,

dne 4. března 2015 od 18:30 hod.

V den vernisáže a přímo před zraky návštěvníků galerie vytvořím své další umělecké dílo, které si budou moci návštěvníci po skončení programu vernisáže rovněž zakoupit.

Kurátorem a průvodcem výstavy byla ustanovena Dr.Světlana Patáková Boučková, umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT.Trojice koncertů Tónů a barev v Chodově u Karlových Varů se nesla v duchu "Pravěku" a "porozumění mezi lidmi"

08.01.2015 22:15 V Chodově u Karlových Varů v sále ZUŠ se uskutečnila 11. prosince 2014 trojice koncertů Tónů a barev. První dva koncerty byly určeny pro školy a při hudbě Jiřího Pazoura a jeho zdařilých klavírních improvizacích postupně vznikaly obrazy Tanec I a Tanec II. Školní koncerty se hudebně i výtvarně nesly v duchu mimohudebního tématu "Pravěk". Olga Volfová uchopila dané téma výtvarně zeširoka a ve svých obrazech se pokusila znázornit postavy lidí z doby bronzové při jejich zábavě, tanci a v pohybu. Při poslechu hudebních improvizací se v jejích obrazech začaly objevovat prvky umění australských aboriginců, africké motivy, a další výtvarné prvky, které postupně přecházely přes renesanci až k impresionismu.

Podívejte se na video zachycující jak vznikal můj obraz Čertova nevěsta

12.11.2014 19:56 Nahlédněte do mé soukromé malířské dílny, kde jsem v říjnu až listopadu 2014 pracovala na obrazu "Čertova nevěsta". Rozměry obrazu jsou 70 x 55 cm, technika - akrylové barvy na plátně. Klavírní doprovod k mému videu zajistil klavírista Jiří Pazour.


Představujeme zcela nový portrét od Olgy Volfové

10.09.2014 22:03 Jedním z nejnovějších obrazů zhotovených Olgou Volfovou na objednávku je portrét "Stará dáma" (pastel na papíře, rozměr 70 x 50 cm).